Veslački klub Partizan dominirao na prvenstvu Srbije

Takmičari Veslačkog kluba Partizan ostvarili su zapažen uspeh na Prvenstvu Srbije za seniore i mlađe seniore, koje je održano 20. i 21. juna na Paliću, potvrdivši još jednom status najuspešnijeg i najtrofejnijeg kluba u zemlji.


Takmičari Veslačkog kluba Partizan osvojili su čak tri od četiri titule dodeljene na pomenutom prvenstvu čime je VK Partizan potvrdio dominaciju u najvažnijim takmičarskim kategorijama. Veslačice Partizana do titula državnih prvakinja stigle su u disciplinama skif i dubl skul, dok su mlađi seniori osvojili zlatne medalje u disciplinama dubl skul i dvojac bez kormilara. Uspeh kluba upotpunile su mlađe seniorke, koje su trijumfovale u disciplinama dubl skul i četverac bez kormilara, potvrdivši kontinuitet vrhunskih rezultata Partizanove škole veslanja.


Posebnu pažnju privukao je nastup Jovane Arsić, najbolje srpske veslačice, koja je samo nekoliko dana ranije osvojila medalju na Svetskom kupu u Plovdivu. Njeno učešće na državnom prvenstvu dodatno je podiglo kvalitet i značaj takmičenja, pružajući mlađim veslačima priliku da nastupe uz sportistkinju koja godinama predstavlja Srbiju na najvećim međunarodnim takmičenjima.


Uspešan nastup na državnom prvenstvu predstavlja važan korak u nastavku sezone, a pred veslačima Partizana sada su novi izazovi na međunarodnoj sceni, gde će nastaviti da predstavljaju svoj klub i Srbiju na najvišem nivou.